scorecardresearch

Binali Yıldırım’dan “Büyük Müjde Bakırçay Üniversitesi Kurcağız”

112 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Binali Yıldırım’dan “Büyük Müjde Bakırçay Üniversitesi Kurcağız”
Büyük Şehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım, Bakırçay Üniversitesini Bir yıl içinde Bergama’ya kurcağız” diyerek büyük müjdesini açıklaması ilçede büyük bir sevinçle karşılandı.
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım: "Sözünü yerine getirmeyip oy verenlerin hayallerini yıkmak, onların işi. Artık bu, Bergama'da, Dikili'de, Kınık'ta sökmez"
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "Sözünü yerine getirmeyip oy verenlerin hayallerini yıkmak, onların işi. Artık bu, Bergama'da, Dikili'de, Kınık'ta sökmez" dedi.
Binali Yıldırım, seçim çalışmaları çerçevesinde Bergama'da düzenlediği mitingde, Bergama, Kınık ve Dikili'nin yer aldığı Bakırçay Havzası'nda, 200 bin kişinin yaşadığını belirtti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, dün İzmir'de düzenlediği mitinge katılanlara, "Bunlar taşıma" yorumları geldiğine işaret eden Yıldırım, "Onlar, İzmir'i sadece merkez ve Körfez etrafından ibaret olduğunu bildikleri için Bergama, Kınık, Dikili ve Beydağ'dan gelen hemşerilerimiz yok sayıyorlar. Yıllarca İzmir ve çevresini unutanlara vereceğiniz cevap, çok sert olsun. Ne yazık ki burada seçilenler, verdikleri sözlerin hiçbirini yerine getirmiyorlar. Sözünü yerine getirmeyip oy verenlerin hayallerini yıkmak, onların işi. Artık bu, Bergama'da, Dikili'de, Kınık'ta sökmez" diye konuştu.
Yıldırım, Bakırçay Havzası'yla ilgili projeleri ise şöyle anlattı:
"Türkiye'nin en büyüğü olacak Kuzey Ege Limanı'nın hizmete girmesiyle 15 bin kişiye istihdam kapısı açacağız. İZBAN hattı, Bergama, Dikili ve Kınık'a kadar uzayacak. Bergama Organize Sanayi Bölgesine doğalgaz getireceğiz. Bergama'ya hayvancılık borsası kuracağız. Ayrıca buraya soğuk hava deposu kurmak için çalışmalara başladık. Çiftçimiz ürününü bu soğuk hava depolarında saklayacak. Sadece okul çocuklarına süt vermekle değil, sütçülüğü destekleyerek, sütten elde edilen katma değerlerin artması için gerekli teşvikleri vereceğiz. Kınık'a devlet hastanesi açacağız. Kınık'ta sanayi tesislerinin gelişmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Termal sıcak suyun bol olduğu Dikili'de ise sağlık turizminin gelişmesi için projeler başlattık."
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden, Bergama'ya Bakırçay Üniversitesi kurulması için s

Etiketler